Baza wiedzy
Dotacje z Unii Europejskiej – co warto o nich wiedzieć?
Celem dotacji z UE jest to, aby wspierać inteligentny i zrównoważony rozwój zrzeszonych w niej państw oraz dążyć do spójności gospodarczej i społecznej. Dla Polski oznacza to zmniejszenie dystansu w rozwoju społeczno-gospodarczym do krajów(...)
Czytaj dalej
Doradztwo strategiczne – postaw na zmiany
W obecnej sytuacji rynkowej największym wyzwaniem dla każdej firmy jest ciągła walka z konkurencją oraz stałe umacnianie swojej pozycji na rynku. Powzięcie odpowiednich decyzji oraz wdrożenie koniecznych zmian sprawi, że Twoje przedsiębiorstwo(...)
Czytaj dalej
Długofalowy budżet UE na lata 2021-2027 – co warto o nim wiedzieć?
Zdecydowana większość przedsiębiorców, planując nowe inwestycje poszukuje możliwości wykorzystania w tym celu dotacji UE. Przez kilka ostatnich lat, sytuacja była ustabilizowana, gdyż większość projektów współfinansowanych dotacjami była(...)
Czytaj dalej
Badania i analizy – zwycięstwo wymaga przygotowań
Każdy przedsiębiorca decydując się na rozwój w określonym obszarze działalności podejmuje spore ryzyko. Rynek stale się zmienia, ewoluuje, kurczy lub rozrasta. Tylko świadome i w pełni przemyślane działania, oparte nie tylko na intuicji, ale(...)
Czytaj dalej
Audyty i koncepcje technologiczne – eliminacja słabych punktów w przedsiębiorstwie
Na drodze prowadzenia własnego biznesu istnieje wiele przeszkód, niespodzianek oraz trudności. Audyty oraz nowe koncepcje technologiczne mają za zadanie poprawić sytuację danego przedsiębiorstwa, oceniając procesy organizacyjne, produkcyjne bądź(...)
Czytaj dalej