- Kluczowe wyzwania 2025 roku.
Jak je wdrożyć i sfinansować ze środków UE
EDYCJA IV
Podczas IV edycji naszego corocznego cyklu konferencji, zajmiemy się tematami i problemami, z którymi w 2025 roku będą zmagali się polscy przedsiębiorcy. Sytuacja gospodarcza w Polsce oraz otoczenie geopolityczne, makroekonomiczne jak i technologiczne zmienia się bardzo dynamicznie, wobec czego niezbędnym jest aktualizowanie swoich prognoz, strategii i planów.
W trakcie cyklu 10 regionalnych spotkań razem z najlepszymi ekspertami branżowymi omówimy najważniejsze w 2025 roku potencjalne korzyści, zagrożenia i szanse oraz zachęcimy Państwa do podjęcia rozmów i dyskusji na temat rozwoju biznesu w otaczających nas obecnie warunkach.
Główne osie konferencji to:
Współzałożyciel i Partner Zarządzający spółki Dembski Nowak. Od 2009 roku aktywny orędownik transformacji energetycznej w Polsce. Jako praktyk zrównoważonego rozwoju w obszarze redukcji zapotrzebowania energetycznego przedsiębiorstw i budynków współpracował z największymi deweloperami, generalnymi wykonawcami i biurami architektonicznymi. Kieruje kilkunastoosobowym zespołem specjalistów oraz wspiera liczne inicjatywy edukacyjne.
Audytor energetyczny z ponad 10-letnim doświadczeniem, specjalizuje się w poprawie efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach. Przeprowadził kilkaset audytów, pomagając firmom optymalizować zużycie energii i obniżać koszty operacyjne. Jest ekspertem zarówno w audytach efektywności energetycznej procesów produkcyjnych, jak i poprawie efektywności energetycznej w budynkach, wspierając przedsiębiorstwa w realizacji strategii zrównoważonego rozwoju.
Współzałożyciel i Prezes Zarządu INTELO, specjalizującej się w transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. Od kilkunastu lat doradza firmom z sektora przemysłowego w Polsce i za granicą, pomagając im w budowaniu przewagi konkurencyjnej i wdrażaniu dedykowanych rozwiązań związanych z cyfryzacją i Przemysłem 4.0.
Jego dotychczasowe doświadczenie obejmuje współpracę z firmami MŚP oraz międzynarodowymi koncernami. Dzięki swojemu holistycznemu podejściu do cyfryzacji, nie tylko wspiera rozwój firm, ale także pomaga im dostosować się do dynamicznych zmian na rynku, zwiększając za pomocą cyfryzacji ich efektywność operacyjną i konkurencyjność.
Ekspertka mBanku w zakresie zrównoważonych finansów i ESG. Absolwentka studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Kierowniczka projektów naukowych, specjalizująca się w gospodarce obiegu zamkniętego oraz rozwiązaniach w zakresie zagospodarowania odpadów żywności. Współautorka publikacji naukowych oraz praktycznych analiz łączących teorię z rzeczywistymi wyzwaniami biznesu.
Ekspert z wieloletnim doświadczeniem w pozyskiwaniu i rozliczaniu środków publicznych dla przedsiębiorstw na realizację projektów B+R oraz inwestycyjnych dotyczących wdrażania innowacji m.inn. w ramach POIR, POIG, RPO. W mBanku pełni rolę eksperta ds. funduszy europejskich i odpowiada za wdrażanie kredytów finansowanych z udziałem środków unijnych w obszarze bankowości korporacyjnej. Uczestniczy w pracach grupy roboczej ZBP ds. kredytu technologicznego i ekologicznego w ramach FENG.
Główny Ekonomista i analityk mBanku z wieloletnim doświadczeniem w prognozowaniu cykli gospodarczych. Zwycięzca i laureat licznych konkursów prognostycznych. Od ponad 10 lat blisko związany z rynkami finansowymi, zwłaszcza rynkiem walutowym i rynkiem skarbowych papierów wartościowych.
Absolwent metod ilościowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Posiadacz tytułu CFA, licencji doradcy inwestycyjnego oraz maklera papierów wartościowych. Zainteresowany szeroko pojętą tematyką makroekonomiczną oraz zarządzaniem finansami osobistymi. Obecnie pracujący na stanowisku ekonomisty w mBanku (ex-XTB, Noble Funds).
Menedżer z ponad 20 letnim doświadczeniem w sprzedaży, kontrolingu i marketingu które zdobywał w obszarze nowych technologii oraz sprzedaży konsultacyjnej.
Praktyk transformacji cyfrowych przedsiębiorstw oraz konsultingu technologicznego. Ekspert z dziedziny sprzedaży konsultacyjnej. Obecnie w Orange Polska uczestniczy w strategicznym projekcie budowania rynku Internetu Rzeczy (IoT) oraz kontynuuje swoją przygodę z innowacjami.
Posiada ponad 15-letnie doświadczenie doradcze. Realizował projekty dla różnych branż, w tym m.in. dla energetyki/OZE, logistyki, firm produkcyjnych oraz usługowych. Wykonuje audyty operacyjno-organizacyjne powiązane z analizami finansowymi oraz modelowaniem ekonomicznym. Przeprowadza oceny regulacji pod kątem wpływu na działalność przedsiębiorstw. Na potrzeby wniosków o dofinansowanie z UE opracowywuje analizy klimatyczne, analizy kosztów oddziaływania na środowisko. W zakresie ESG - koordynuje wdrożenia ESG, obejmujące zarówno kwestie proceduralne/organizacyjne; przeprowadza obliczenia śladu węglowego; dokonuje inwentaryzacji systematyki gromadzenia danych umożliwiających wdrażanie/raportowanie ESG (m.in. w kontekście systemów IT oraz controllingu); wykonuje wstępne analizy koncepcyjne pod kątem identyfikacji potrzeb wdrożeniowych.
Współzałożyciel i prezes zarządu ADM Consulting Group S.A. Z doradztwem biznesowym oraz funduszami europejskimi związany od 2004r. Ekspert w zakresie funduszy strukturalnych Unii Europejskiej oraz w zakresie kwalifikacji MŚP w złożonych strukturach właścicielskich spółek. Współpracuje z partnerami naukowymi i technologicznymi w zakresie badań przemysłowych, rozwojowych oraz ich implementacji w środowisku przemysłowym. Koordynował liczne projekty inwestycyjne i badawczo rozwojowe w m.in. branżach energetycznych, stalowych, motoryzacyjnych i meblarskich.
Współzałożyciel i wiceprezes zarządu ADM Consulting Group S.A. Ekspert z wieloletnim doświadczeniem w firmach doradczych i finansowych, specjalizujący się w zakresie pozyskiwania zewnętrznego finansowania inwestycji. Od 2002 roku zaangażowany w realizację projektów współfinansowanych m.in. środkami UE. Specjalizuje się w projektach związanych z badaniami i rozwojem, innowacjami, technologiami ekologicznymi oraz ICT. Opiniował, tworzył i nadzorował projekty m.in. dla: Politechniki Warszawskiej, Miasta Siedlce, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, laboratoriów badawczych oraz najbardziej innowacyjnych polskich firm.